| AC adapter included | Yes |
| Antenna type | Internal |
| Built-in processor | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 64 mm |
| Flash memory | 96 MB |
| Height | 990mm |
| Internal memory | ≈ 5,000 Cat 8 with plots; ≈ 12,000 Cat 6A with plots |
| Number of products included | Storage Key, Install Guide for 8port SATA with Intel® ESRT2 RAID 0/1/5/10 and Intel® RSTe RAID 0/1/5/10 pcs |
| Processor cores | 8 |
| Processor frequency | 993 MHz |
| Product type | workstations |
| Security algorithms | WPS,WPS-PBC,WPA,WPS-PIN,WPA2 |
| Weight | VFD and cable: 36.6 lb; Pole (each): 50.7 oz; Base: 66.1 lb (VFD and cable: 1.29 lb; Pole (each): 1.79 oz; Base: 2.33 lb) |
| Width | 993 mm |
| Product colour | White,Black |
Specific References
NETGEAR Orbi RBK763S Data Sheet
check_circle
check_circle