| Battery capacity | 5185 mAh |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Built-in display | Yes |
| Cables included | USB Type-C |
| Depth | 105 mm |
| Height | 21.5 mm |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Power source type | Battery |
| Product type | Portable router |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quick start guide | Yes |
| Source data-sheet | Icecat.biz |
| USB port | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 256 g |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Width | 105 mm |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Product colour | Black |
| 4G LTE category | 19 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| 5G standard | Sub6, Sub6 SA |
| TS9 RF ports | 2 |
Specific References
check_circle
check_circle